Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
Korrajz 2005 – A XXI. Század Intézet évkönyve
Szerző: Lánczi András (szerk.)
Kiadó: XXI. Század Intézet, Budapest, 2006.
A XX. és XXI. Század Intézet megalakulása óta egyik legfontosabb céljának tartja, hogy hazai és nemzetközi konferenciákat szervezzen mindazon témakörökben, amelyek az elmúlt század történelmét és az új évszázad szellemi irányait, tájékozódását meghatározzák. A Korrajz, mint évkönyv kiváló alkalmat ad arra, hogy ezekből a konferenciákból ízelítőt adjon, a tanácskozáson elhangzott előadásokat közreadja. A Konzervativizmus régen és ma címmel megrendezett nemzetközi konferencia az elmúlt évek egyik legizgalmasabb tanácskozása volt. Éppen ezért döntöttünk úgy, hogy a Korrajz 2005-öt teljes egészében ennek a témának szenteljük.
Milyen lehetőségei vannak a konzervatív eszmeiségnek a mai nyugati és posztkommunista világban? Van-e visszaút az ideológiai kiegyensúlyozottsághoz egy totális hatalmi rendszerű időszak után? Hogyan értelmezi a konzervativizmus politika és erkölcs kapcsolatát? Hányféle konzervativizmus létezik? Szükségszerű-e a konzervatív politikai eszmerendszer kapcsolata a vallással? Ilyen és ehhez hasonló kérdésekre keresik a választ az évkönyvben megjelent írások szerzői, a XX., a XXI. Század Intézet és a Habsburg Intézet által közösen rendezett tanácskozás magyar és külföldi előadói.(Részlet a szerkesztő előszavából)