Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.
A modern kor – a huszadik század igazi arca
Szerző: Paul Johnson
Kiadó: XX. Század Intézet – Kairosz Kiadó, harmadik kiadás, Budapest, 2016.
A brit történész művében részletesen tárgyalja a huszadik század meghatározó eseményeit, különösen részletes elemzését adva a totalitárius rendszerek létrejöttének és működésének.
Paul Johnson műve a világ sorsát az elmúlt században leginkább meghatározó történésekkel, tendenciákkal foglalkozik: igazi kézikönyv a 20. századhoz, amikor a „modern” szó még vonzó és titokzatos volt. Vajon büszkék lehetünk-e a modern korra, a 20. századra, vagy pedig be kell látnunk, hogy a technikai civilizáció összes eleme sem feledtetheti velünk a századra torlódott totalitárius diktatúrák kínosan impozáns választékát? Johnsont két nagy kérdéskör izgatja. Az egyik a diktatúrák létrejötte és igazi természete. A másik: merre forog a világ kereke, mi az, amit fejlődésnek nevezünk, és mi az, amit annak tarthatunk.